Километрични колони от автомобили блокираха автомагистралите „Хемус“ и „Тракия“.
Километрично задръстване се е образувало на АМ „Хемус“, преди тунел „Витиня“, посока Варна, на което се чака между 40 – 60 минути. Колите се движат с около 7-10 км/ч. Пътят е заледен, като на места вали сняг.
България в снежен капан, по пътищата е страшно! ВИДЕО
Разстоянието от тунел „Витиня“ до тунел“ Топли дол“ в посока към Варна се изминава за повече от час.
„Ако някой тръгва на път по това време по „Хемус“ посока Варна, не тръгвайте страшно задръстване на „Витиня““, зоват попаднали в капан граждани.
Шофьори съобщават за огромни задръствания и катастрофи и на АМ „Тракия“. Тапа има и преди тунела „Траянови врата“, посока София.
От изхода на София до 45 км по магистралата отнема 3 часа.
Всички, попаднали в капана, горещо препоръчват на тези, които смятат да тръгват на път, да не го правят, ако не е спешно. Според тях причина за ужаса, който цари и на двата аутобана, са шофьори, тръгнали на път с превозни средства, неподготвени за зимната обстановка.
По данни на читател на БЛИЦ, в момента полицаи спират движението на камиони в началото на платното за Бургас, в района на пътен възел „Враня“.
