Борисов: Като пожарникар ви казвам – не сме си и мечтали за такава техника

Срещу човешката глупост, каквато и техника да се закупи, файда няма. На тема пожарна мога да ви говоря 2-3 часа. Първо имаме много добри огнеборци. Виждате, че и в нашите съседи – Гърция и Турция пожарите са факт. Имаше 4 години да се закупи техника, ако е имало желание и воля. Не е имало. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парламента.

 

„Като техника, като пожарникар ви го казвам, не сме си и мечтали да имаме такава. Да не говорим и за самото облекло. Премиерът Желязков го чух, той е възложил бърз анализ в рамките на 2-3 дни. Хеликоптерите са по-добрият вариант. Самолетите могат да пълнят вода. Много по-трудно е поддържането и обучението на пилотите“, каза още Борисов.

 

Снимка: Георги КОЛЕВ, БЛИЦ

По думите му, ако се създаде комисия между трите министерства – вътрешно, външно и транспортно, може да се направи една комисия и да се вземе техника и на лизинг.

„Може ли някой да предположи такова бедствие. Я върнете 5-6 години. Като тръгне някой с горелката да пали. Като хвърлят от прозорците цигари. Вчера Банкя изгоря заради една цигара“, ядоса се Борисов.

Сутринта говорих с Желязков, мисля, че на Струмяни днес ще се справят, каза още той.

Снимка: Георги КОЛЕВ, БЛИЦ

Борисов коментира и ситуацията с КПК.

„Чухме се със Слави. Разбрахме се какво съм му казал. Мисля, че това, което казах, може да го предприемем като бърза мярка“, добави бившият премиер.

„Още когато правихме Антикорупционната комисия и колегите поискаха Бойко Рашков да е шеф, аз казах, че такова чудовище не мога да подкрепя. Проблемът е с обвързването с Плана. Томислав Дончев обмисля какво да направим и колко ще загубим и какво не. Имаме няколко седмици да решим как ще гласуваме. Кирил Петков искаше шефът на ДАНС, а аз успях да договоря, понеже имам доверие на Атанасов, той да бъде шеф на ДАНС. Но той не се съгласи“, коментира той.

Снимка: Георги КОЛЕВ, БЛИЦ

„Важно е как ще се обясни пред Брюксел проблемът с плана. Странно ми е, че ДБ, които участваха в искането за създаване на такава комисия искат да се закрие“, каза още Борисов.

 

Leave a Reply