Днес в Централна и Източна България се очаква значителна облачност, с развитието на купесто-дъждовни облаци и на места ще има валежи, придружени от гръмотевици. В Западна България времето ще бъде главно слънчево, но следобед в планинските и планински райони ще се появят купести и купесто-дъждовни облаци, с възможност за кратки превалявания и гръмотевици.
Вятърът ще започне да духа от север-северозапад, като най-късно промяната ще се усети в Източна България. Очаква се усилване на вятъра, а заедно с него ще нахлува по-хладен въздух. Максималните температури ще са между 22° и 27°, а в София ще достигнат около 23°.
Атмосферното налягане ще се покачва и до края на деня ще бъде осезаемо по-високо от типичните за месеца стойности.
В масивите на Западна България и Централен Балкан ще преобладава значителна купесто-дъждовна облачност, като на отделни места се очакват краткотрайни дъждове и гръмотевици. Вятърът ще бъде умерен от север-северозапад. На 1200 метра надморска височина максималната температура ще бъде около 18°, а на 2000 метра – около 12°.
Слънцето за София ще изгрее в 7:06 ч. и ще залезе в 19:36 ч., като денят ще продължи 12 часа и 30 минути. Луната ще залезе в 16:19 ч., а следващият ѝ изгрев ще бъде в 00:47 ч. на 16.09.2025 г. Фазата на Луната е един ден след последна четвърт.
Времето днес ще предложи разнообразие – от слънце до дъжд и гръмотевици. Добре е да се следи прогнозата, особено ако планирате дейности на открито.
