„Днес подадох заявление за прекратяване на членството ми в „Продължаваме Промяната”. За момента ще се въздържа от коментари. Успех на читавите хора там, ще им е нужен“, написа Емил Соколов във Facebook.
Соколов е политолог, бил е кандидат за депутат от листите на ПП-ДБ. Роден е в Бургас. Завъшрва ГПАЕ “Гео Милев”, а след това продължава образованието си в престижния University of Exeter, Великобритания. Доктор по история е и преподавател, познат още с политическите анализи и прогнози. Развива бизнес в сферата на дигиталния маркетинг и реклама.

Припомняме, че в сряда Кирил Петков подаде оставка като съпредседател на ПП и като депутат.
Кметовете на столичните райони „Младост“ и „Люлин“, както и двама общински съветници от партията обявиха в понеделник, че напускат формацията с мотива, че им е оказван натиск. Служители на Антикорупционната комисия извършиха претърсвания в Столичната община, а Софийската градска прокуратура обвини четирима души за взимане на подкупи и участие в организирана престъпна група.
На заместник-кмета в направление „Европейски политики, международна дейност и туризъм“ Никола Барбутов са повдигнати две обвинения – за участие в организирана престъпна група и за обещаване на подкуп. Той сам пожела да напусне поста си и кметът Васил Терзиев го освободи и назначи вътрешен одит на всички обществени поръчки, възложени от Барбутов.
